Baza noclegowa:

 
 
  
Markowa Jaskinia Solna "MILLDOL"
Adres:   ul. Zdrojowa 28
Miejscowość:   38-610 Polańczyk
Tel./ Tel.kom./ Fax:   (013) 470 30 50
Adres e - mail:  
Strona www:  
Typ obiektu:   Aktywny wypoczynek
Cena:   13 - 15 zł
Ilość miejsc:   20
Opis oferty :

Zapraszamy Państwa do Jaskini Solnej, gdzie odpowiednia sceneria, miła atmosfera i nasycone mikroelementami powietrze wspomaga leczenie ciała i wzmacnia ducha

 

 

Ceny:

  • osoby dorosłe – 15 zł
  • dzieci do 13 lat – 13 zł
  • dzieci do 2 lat – gratis
  • dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) – możliwość negocjacji cen

Jaskinia solna zaprasza 7 dni w tygodniu od 1000 do 2000.

Seanse dla dzieci o godz. 1000; 1300; 1800.

Dzieci mają możliwość zabawy w soli tak jak w piaskownicy.

W jaskini istnieje możliwość zakupu świeczników i lamp solnych, soli do kąpieli, muszelek.

 

 

Leczenie w kopalniach soli jest znane od dawna. Naturalne jaskinie solne są miejscem kuracji, w którym leczy się przede wszystkim choroby dróg oddechowych, alergie i choroby skóry.

Głębokie zaleganie monolitowych pokładów solnych pod ziemią, ich wiek (200 – 250 mln lat) oraz brak możliwości przedostania się do nich zanieczyszczeń, spowodowanych działalnością człowieka, dają nam gwarancję ekologicznej czystości kruchów solnych.

Aby zadbać o zdrowie, zapraszamy do jaskini solnej tych, których męczy chroniczny kaszel, astma oskrzelowa i inne choroby układu oddechowego, alergie i dolegliwości skórne.

Pobyt w jaskini solnej wspomaga leczenie konwencjonalne. Poprawa zdrowia zaczyna być widoczna po około 5-ciu seansach. Stała wilgotność 50-60 %, temperatura 18-20oC oraz szybkość przepływu powietrza kształtują swoisty mikroklimat.

Wyposażenie jaskini i jej otoczenie (ściany, konstrukcja, oświetlenie) stwarzają przyjemny nastrój, korzystnie wpływają na samopoczucie przebywających w niej osób. Spokojna, relaksująca muzyka działa uspokajająco na nas organizm i pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia. Stworzone w jaskini solnej warunki przywracają i regulują naszą kondycję psychofizyczną (obecne związki sodu, wapnia, potasu, krzemu, magnezu i bromu) wspomagają prawidłowe działanie całego naszego organizmu. Dla wzbogacenia powietrza w aerozol solny i tym samym zwiększenia ilości mikroelementów, na ścianach stosujemy Sól Kłodawską, podłoga zaś wysłana jest solą z Morzqa Martwego, solą iwonicką oraz szlamem i ługiem ciechocińskim. Umiarkowanie zwiększony ruch powietrza intensyfikuje unoszenie się cząsteczek soli z zawartymi w nich związkami jodkowo-bromkowymi.

 

Zapraszamy Państwa do naszej jaskini solnej

Życzymy miłego efektywnegi spędzenia w niej czasu

 

Przeciwwskazania:

1.        Nadczynność tarczycy

2.        Alergia na jod

3.        Stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych

4.        Obecność lub podejrzenie nowotworów

Fotogaleria