Solińska Majówka czyli Dni Gminy Solina

Dodano: 07-05-2018

Solińska Majówka czyli Dni Gminy Solina 2018 r. to cykl imprez kulturalnych, które odbyły się w amfiteatrze w Polańczyku w dniach 1-5.05.2018 r. W tym roku była ona niezwykle zróżnicowana tematycznie od disco-polo przez muzykę pop i operetkę aż do folku.

1 maja na scenie nad Jeziorem Solińskim w koncercie: „Gwiazdy pod Gwiazdami” wystąpiła fenomenalna Gosia Andrzejewicz, której głos przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów. Jej koncert był poprzedzony występami: Michała Matuszewskiego oraz zespołu Barnaba.

2 maja miał miejsce „Wieczór Disco-Polo” podczas, którego zaprezentowały się grupy: Shantel oraz Power Play. Przelotne opady deszczu nie wystraszyły licznej widowni, a frekwencja była naprawdę bardzo wysoka.

3 maja obchodziliśmy Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Następnie odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Myczkowie. Wieczorem natomiast miał miejsce koncert operetkowy Artystów Scen Lubelskich, którzy odpowiadali również za oprawę muzyczną Mszy Świętej odpustowej.

4 maja powrócił do nas po półrocznej przerwie, dobrze znany w Polańczyku Jacek Szyłkowski. Charyzmatyczny piosenkarz z bogatym dorobkiem artystycznym, po raz kolejny pokazał klasę i porwał ze sobą całą publiczność.

5 maja na zakończenie majówki Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystki w Solinie z/s w Polańczyku zaproponował nowy produkt pod nazwą: „Folk 4 Fun”. Impreza spotkała się ze sporym entuzjazmem odbiorców. Wystąpił zespół tańca Fortuna oraz Zorecvit. Gwiazdą wieczoru byli uczestnicy talent show „Mam Talent” – Duet Gajda. Tegoroczna majówka dobiegła końca i była rekordowa pod względem turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Naszą Gminę. Dziękujemy i do zobaczenia!!!

Tego roczna majówka dobiegła końca i była rekordowa pod względem turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Naszą Gminę.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/goksolina/photos/?tab=album&album_id=2126333010934662

Wybory Samorządowe 2024

Konsultacje społeczne

Mobilny harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2024 rok

Ankieta NIK w sprawie funkcjonowania posterunku Policji

Najwyższa Izba Kontroli zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenia wsparcia w realizacji celów prowadzonej przez NIK kontroli planowej nr P/23/029 „Funkcjonowanie posterunków Policji”.

Czynności kontrolne wykonywane są w okresie od czerwca do października 2023 r. i obejmują m.in. badanie świadomości i satysfakcji mieszkańców w związku z działającym na terenie gminy posterunkiem Policji, a także ich osobistych doświadczeń w kontakcie z policjantami oraz poczucia bezpieczeństwa. Dla uzupełnienia badanego obszaru chcemy prosić mieszkańców Państwa gminy o podzielenie się z NIK swoimi doświadczeniami i oceną sytuacji.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety na stronie:

Link do ankiety

Zapewniamy Państwa jednocześnie, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane i zaprezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień.
Termin wypełniania ankiety upływa w dniu 15 października 2023 r.

Film promocyjny „Woda Karpat”

Biuletyn Informacyjny Urzędu Gminy Solina 2022

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

[calendar mini=true]

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress