Dożynki Gminne 2015

Dodano: 17-09-2015

Dożynki to najważniejsze w roku Święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu. Uroczystość  ta skłania zawsze do refleksji nad wartością  Chleba i trudem jego powstawania.

W dniu 13.09.2015r. odbyły się w Polańczyku Dożynki Gminne. Tradycyjnie obrzęd rozpoczął się Mszą Świętą dziękczynną w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Pani Krystyna Mucha z Myczkowiec oraz Pan Stanisław Pasławski z Bukowca. Swoją obecnością zaszczycili nas Parlamentarzyści – Poseł na Sejm Pan Bogdan Rzońca, Senator Pan Andrzej Matusiewicz, Starosta Powiatu Leskiego – Pan Andrzej Olesiuk, Dziekan Dekanatu Solińskiego ks. Wojciech Szlachta, przedstawiciele Rady Powiatu Leskiego na czele z Przewodniczącym Rady Panem Markiem Małeckim,  Radni Rady Gminy Solina na czele z przewodniczącym  Panem Mariuszem Kaliniewiczem, Sołtysi Sołectw naszej Gminy. Dopisała pogoda, tak więc ilość uczestniczących w imprezie było wielu.

Tradycyjnie mogliśmy podziwiać  korowód pięknych wieńców dożynkowych. Cała uroczystość była uświetniona śpiewami Pań z kół Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie naszej Gminy oraz występami Zespołu Ludowego Muzyki z Myczkowa i zaprzyjaźnionej kapeli ludowej z Lutowisk.  Wieczorem wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki zespołu „Rejs”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na przyszłoroczne Misterium Chleba.


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

AEC v1.0.4

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

OGŁOSZENIE

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną na terenie całej Gminy Solina, od dnia 24.11.2021 r. ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Gminy Solina z/s w Polańczyku.

W przypadku spraw wymagających osobistej obecności petenta, wizyta w Urzędzie możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym lub e-mailowym uzgodnieniu terminu.

Bardzo prosimy o załatwianie spraw niewymagających  osobistej obecności w Urzędzie telefonicznie, e-mailowo, pocztą tradycyjną bądź przez ePUAP.

Dane kontaktowe:

 – telefon: (13) 469 21 18

– email: urzad@esolina.pl

e-PUAP adres skrytki: e7x86jt5md

Powered by WordPress Popup