Dożynki Gminne 2015

Dodano: 17-09-2015

Dożynki to najważniejsze w roku Święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu. Uroczystość  ta skłania zawsze do refleksji nad wartością  Chleba i trudem jego powstawania.

W dniu 13.09.2015r. odbyły się w Polańczyku Dożynki Gminne. Tradycyjnie obrzęd rozpoczął się Mszą Świętą dziękczynną w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Pani Krystyna Mucha z Myczkowiec oraz Pan Stanisław Pasławski z Bukowca. Swoją obecnością zaszczycili nas Parlamentarzyści – Poseł na Sejm Pan Bogdan Rzońca, Senator Pan Andrzej Matusiewicz, Starosta Powiatu Leskiego – Pan Andrzej Olesiuk, Dziekan Dekanatu Solińskiego ks. Wojciech Szlachta, przedstawiciele Rady Powiatu Leskiego na czele z Przewodniczącym Rady Panem Markiem Małeckim,  Radni Rady Gminy Solina na czele z przewodniczącym  Panem Mariuszem Kaliniewiczem, Sołtysi Sołectw naszej Gminy. Dopisała pogoda, tak więc ilość uczestniczących w imprezie było wielu.

Tradycyjnie mogliśmy podziwiać  korowód pięknych wieńców dożynkowych. Cała uroczystość była uświetniona śpiewami Pań z kół Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie naszej Gminy oraz występami Zespołu Ludowego Muzyki z Myczkowa i zaprzyjaźnionej kapeli ludowej z Lutowisk.  Wieczorem wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki zespołu „Rejs”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na przyszłoroczne Misterium Chleba.

Mobilny harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2023 rok

Film promocyjny „Woda Karpat”

Biuletyn Informacyjny Urzędu Gminy Solina 2022

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

[calendar mini=true]

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress