Szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe w obrębie miejscowości Wołkowyja

Wołkowyja za pośrednictwem Gminy Solina, uczestniczyła w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

Złożony został wniosek o pomoc finansową z Budżetu Województwa Podkarpackiego i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 10 tyś zł.

Pieniądze zostały przeznaczone na wyznaczenie i oznakowanie około 18 km ścieżek spacerowych wokół Wołkowyi. W ramach projektu ustawiono cztery ławostoły w miejscach najbardziej widokowych oraz zamontowane tabliczki kierunkowe szlaków i ścieżek spacerowych. Na skrzyżowaniu koło ośrodka Ranczo powstała nowa tablica informacyjna oraz ozdobny słup, gdyż jest to miejsce skąd te szlaki będą się rozchodzą.

Mamy nadzieję, że uda nam się skorzystać z tego programu przez kolejne 4 lata, bo takie możliwości daje ten program. Planujemy w kolejnych latach jak się uda pozyskać te fundusze, doprowadzić zatokę do porządku wraz
z zagospodarowaniem zielonej plaży, potem zagospodarować otoczenie świetlicy wiejskiej i przystanku a na koniec utworzyć punkty widokowe w obrębie wsi. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania Strategii Rozwoju Wsi Wołkowyja, a mieszkańców będziemy prosili o pomoc przy realizacji tych wszystkich przedsięwzięć.

 

SOLIŃSKIE LATO 2019 Z GWIAZDAMI

Kalendarz wydarzeń

AEC v1.0.4
Pogoda Polańczyk z serwisu

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress