Dodano: 19-05-2023

W dniach 15-17.05.2023 r. w Kosowie na Ukrainie odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli Gminy Solina, dotyczące realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.
Wydarzenie pod nazwą: „Festiwal – stała inicjatywa i skuteczne narzędzie promocji dziedzictwa historycznego i kulturowego w regionach przygranicznych Polski i Ukrainy”, będzie realizowane przez trzech partnerów:
– Pozarządową organizację „Prykarpacką Korporację Informacyjną” – Lider Projektu
– Rada Miasta Kosów – Partner Projektu
– Gmina Solina – Partner Projektu
W Kosowie i we wsi Shepit odbędzie się w sierpniu 2023 festiwal, mający na celu popularyzację lokalnej kultury oraz dziedzictwa historyczno-kulturowego regionów transgranicznych, których elementem jest także dziedzictwo kulinarne, a między innymi również tworzenie autentycznych wyrobów serowych koników, jako unikalnego na skalę europejską produktu lokalnego.
W ramach udziału w projekcie Gmina Solina opracuje i zaprezentuje przewodnik dobrych praktyk – jako skuteczny model biznesowy dla zrównoważonego organizowania wydarzeń kulturalnych na obszarach pogranicza.
W załączeniu odnośnik do spotkania roboczego w Kosovie – zachęcamy do obejrzenia.
https://youtu.be/_AKSscdjR7Q

A to krótka relacja zdjęciowa z w/w wyjazdu.

Wybory Samorządowe 2024

Konsultacje społeczne

Mobilny harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2024 rok

Ankieta NIK w sprawie funkcjonowania posterunku Policji

Najwyższa Izba Kontroli zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenia wsparcia w realizacji celów prowadzonej przez NIK kontroli planowej nr P/23/029 „Funkcjonowanie posterunków Policji”.

Czynności kontrolne wykonywane są w okresie od czerwca do października 2023 r. i obejmują m.in. badanie świadomości i satysfakcji mieszkańców w związku z działającym na terenie gminy posterunkiem Policji, a także ich osobistych doświadczeń w kontakcie z policjantami oraz poczucia bezpieczeństwa. Dla uzupełnienia badanego obszaru chcemy prosić mieszkańców Państwa gminy o podzielenie się z NIK swoimi doświadczeniami i oceną sytuacji.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety na stronie:

Link do ankiety

Zapewniamy Państwa jednocześnie, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane i zaprezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień.
Termin wypełniania ankiety upływa w dniu 15 października 2023 r.

Film promocyjny „Woda Karpat”

Biuletyn Informacyjny Urzędu Gminy Solina 2022

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

[calendar mini=true]

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress