Dodano: 16-08-2023

Przedstawiciele Gminy Solina w dniach 12-13 sierpnia 2023r. wzięli udział w festiwalu w Kosovie, który jest kluczowym elementem projektu „Festiwal – stała inicjatywa i skuteczne narzędzie promocji dziedzictwa historycznego i kulturowego w regionach przygranicznych Polski i Ukrainy”.
Podkarpacka gmina Solina i miasto Kosów w obwodzie iwanofrankowskim na Ukrainie podpisały memorandum, czyli umowę o współpracy. Działają po obu stronach Karpat i chcą wymieniać się doświadczeniami, by pobudzić do działania lokalne firmy na rzecz rozwoju turystyki na europejskim poziomie.
Kosów leżący u podnóża Karpat Ukraińskich i bram Huculszczyzny słynie z niepowtarzalnego folkloru. Mieszkający tu górale z pokolenia na pokolenie dbają o zachowanie odrębnych strojów ludowych, muzyki, starych instrumentów, pieśni i tańców. To czyni ten zakątek Europy niepowtarzalnym i jest ogromnym atutem turystycznym. Wyjątkowa jest też ceramika kosowska.

Solina leżąca po polskiej stronie Karpat to gmina, która w ostatnich latach mocno zainwestowała w turystykę. Pomogły w tym małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Kolej gondolowa nad Jeziorem Solińskim, plaże pełne turystów, biała flota na jeziorze czy sanatorium czynią ten zakątek Bieszczadów jednym z kilku najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce.

Miejscem podpisania umowy o współpracy między Kosowem a Soliną była malowniczo położona wioska Szepit. Projekt o współpracy ma pomóc obu stronom. Nawzajem chcą się uczyć obsługi ruchu turystycznego, tworzenia produktów lokalnych czy realizacji wielkich wydarzeń, jak choćby festiwale.
Oto krótka relacja z tej uroczystości.
https://rzeszow.tvp.pl/72138413/gmina-solina-i-miasto-kosow-na-ukrainie-beda-wspolpracowac

Wybory Samorządowe 2024

Konsultacje społeczne

Mobilny harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2024 rok

Ankieta NIK w sprawie funkcjonowania posterunku Policji

Najwyższa Izba Kontroli zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenia wsparcia w realizacji celów prowadzonej przez NIK kontroli planowej nr P/23/029 „Funkcjonowanie posterunków Policji”.

Czynności kontrolne wykonywane są w okresie od czerwca do października 2023 r. i obejmują m.in. badanie świadomości i satysfakcji mieszkańców w związku z działającym na terenie gminy posterunkiem Policji, a także ich osobistych doświadczeń w kontakcie z policjantami oraz poczucia bezpieczeństwa. Dla uzupełnienia badanego obszaru chcemy prosić mieszkańców Państwa gminy o podzielenie się z NIK swoimi doświadczeniami i oceną sytuacji.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety na stronie:

Link do ankiety

Zapewniamy Państwa jednocześnie, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane i zaprezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień.
Termin wypełniania ankiety upływa w dniu 15 października 2023 r.

Film promocyjny „Woda Karpat”

Biuletyn Informacyjny Urzędu Gminy Solina 2022

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

[calendar mini=true]

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress