Szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe w obrębie miejscowości Wołkowyja

Wołkowyja za pośrednictwem Gminy Solina, uczestniczyła w Podkarpackim Programie Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

Złożony został wniosek o pomoc finansową z Budżetu Województwa Podkarpackiego i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 10 tyś zł.

Pieniądze zostały przeznaczone na wyznaczenie i oznakowanie około 18 km ścieżek spacerowych wokół Wołkowyi. W ramach projektu ustawiono cztery ławostoły w miejscach najbardziej widokowych oraz zamontowane tabliczki kierunkowe szlaków i ścieżek spacerowych. Na skrzyżowaniu koło ośrodka Ranczo powstała nowa tablica informacyjna oraz ozdobny słup, gdyż jest to miejsce skąd te szlaki będą się rozchodzą.

Mamy nadzieję, że uda nam się skorzystać z tego programu przez kolejne 4 lata, bo takie możliwości daje ten program. Planujemy w kolejnych latach jak się uda pozyskać te fundusze, doprowadzić zatokę do porządku wraz
z zagospodarowaniem zielonej plaży, potem zagospodarować otoczenie świetlicy wiejskiej i przystanku a na koniec utworzyć punkty widokowe w obrębie wsi. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania Strategii Rozwoju Wsi Wołkowyja, a mieszkańców będziemy prosili o pomoc przy realizacji tych wszystkich przedsięwzięć.

 

Wybory Samorządowe 2024

Konsultacje społeczne

Mobilny harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbioru odpadów na 2024 rok

Film promocyjny „Woda Karpat”

Biuletyn Informacyjny Urzędu Gminy Solina 2022

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego

Ankieta NIK w sprawie funkcjonowania posterunku Policji

Najwyższa Izba Kontroli zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o udzielenia wsparcia w realizacji celów prowadzonej przez NIK kontroli planowej nr P/23/029 „Funkcjonowanie posterunków Policji”.

Czynności kontrolne wykonywane są w okresie od czerwca do października 2023 r. i obejmują m.in. badanie świadomości i satysfakcji mieszkańców w związku z działającym na terenie gminy posterunkiem Policji, a także ich osobistych doświadczeń w kontakcie z policjantami oraz poczucia bezpieczeństwa. Dla uzupełnienia badanego obszaru chcemy prosić mieszkańców Państwa gminy o podzielenie się z NIK swoimi doświadczeniami i oceną sytuacji.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety na stronie:

Link do ankiety

Zapewniamy Państwa jednocześnie, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane i zaprezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień.
Termin wypełniania ankiety upływa w dniu 15 października 2023 r.


UWAGA!!! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO


Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych
94 8621 0007 2001 0009 1734 0001Kalendarz wydarzeń

[calendar mini=true]

Starsza wersja strony

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress